Türkvizyon 2013

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Gå til: navigering, søk

Türkvizyon 2013 var den fyrste gongen Türkvizyon vart arrangert.

Deltakarar[endre | endre wikiteksten]

# Land Artist Song Språk Låtskrivar Poeng Plass
Flag of Altai Republic.svg Altaj Artur Marlujokov «Altayım» («Алтайым») Altaisk Sergei Tadikin og Alexandr Trifonov Kvalifisert
Flag of Azerbaijan.svg Aserbajdsjan Farid Gasanov «Sensiz» («Sənsiz») Aserbajdsjansk Gövher Hazanzade Kvalifisert
Flag of Bashkortostan.svg Basjkortostan Diana Ishniyazova «Kuray şarkısı» Tyrkisk Yuriy Şitov og Gulnare Raşitova
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnia-Hercegovina Emir & Frozen Camels «Bosnali kiz» Tyrkisk Emir Bukovica Kvalifisert
Flag of Georgia.svg Georgia Eynar Balakişiyev og A. Novruzov «Kalbini saf tut» Tyrkisk Hilal Ağakişiyev og Soso Suxiaşvili
Flag of Belarus.svg Hviterussland Güneş «Son hatıralar...» Tyrkisk Güneş Abasova Kvalifisert
Karatsjajevo-Tsjerkessia og Kabardino-Balkaria Eldar Zhanikaev «Adamdı bizni atıbız» Karachai-malkar Kazim Meçiyev og Eldar Janikaev
Flag of Kazakhstan.svg Kasakhstan Rin'go Band «Birlikpen alğa» Kasakhisk Serjan Bakıtjan og Batır Baynazarov Kvalifisert
Kemerovo Çıldız Tannakeşeva «Şoriya'nın unu» Tyrkisk
Khakasia Vladimir Dorju «Tus çirinde» Valentin Şulbaevo og German Tanbaev
Flag of Kyrgyzstan.svg Kirgisistan Çoro «Tooluk kyz» («Тоолук кыз») Kirgisisk Kvalifisert
Kirkuk-turkmenere Ahmed Duzlu «Kerkük'ten yola çıkak» Tyrkisk
Flag of Kosovo.svg Kosovo Engin Karahasan «Şu prizen» Tyrkisk Anonym Kvalifisert
Flag of Crimea.svg Krim Elvira Sarihalil «Dağların elları» Dağların Yolları
Flag of Macedonia.svg Republikken Makedonia Ilkay Yusuf «Ağlama benim için» Tyrkisk Ilkay Yusuf
Gagaus Ludmilla Turkan «Vernis lubov» Fyodor Marinoğlu og İvan Kurdoğlu
Flag of the Turkish Republic of Northern Cyprus.svg Nord-Kypros Gommalar «Ayrıntılar» Tyrkisk Aytunç og Simge Akdoğu Kvalifisert
Flag of Romania.svg Romania Genghiz Erhan Cutcalai «Ay ak shatır» Anonym
Sakha (Jakutia) Olga Spiridonova «Sulus uonnna tuun» Nataliya Yakovleva Dalaana
Flag of Tatarstan.svg Tatarstan Aline Seripcanova «Üpkelemim» Tatarisk Abdırazak Minvaliyev og Vazikh Fattikhov Kvalifisert
Tuva Sailyk Ommun «Çavıdak» Salim Sarık-Ool
Flag of Turkey.svg Tyrkia Manevra «Sen, ben, biz» Tyrkisk İ. Sipahi, F. Konka og C. Erdem Kvalifisert
Flag of Ukraine.svg Ukraina Fazile Ibraimova «Elmalım» Anonym Kvalifisert
Flag of Uzbekistan.svg Usbekistan Nilufar Usmonova «Unutgin» Usbekisk Şuxrat Nuraliyev og Jasur Abduraxmanova Kvalifisert

Finale[endre | endre wikiteksten]

# Land / Region Artist Melodi Poeng Plassering
01 Altaj Artur Marlujokov «Altayım» («Алтайым») 189 05
02 Flag of Belarus.svg Hviterussland Güneş «Son hatıralar...» 205 02
03 Flag of Kazakhstan.svg Kasakhstan Rin'go Band «Birlikpen alğa» 178 09
04 Flag of the Turkish Republic of Northern Cyprus.svg Nord-Kypros Gommalar «Ayrıntılar» 175 10
05 Flag of Uzbekistan.svg Usbekistan Nilufar Usmonova «Unutgin» 173 11
06 Flag of Turkey.svg Tyrkia Manevra «Sen, ben, biz» 187 06
07 Flag of Azerbaijan.svg Aserbajdsjan Farid Hasanov «Yaşa» 210 01
08 Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnia-Hercegovina Emir & Frozen Camels «Ters bosanka» 187 06
09 Flag of Kyrgyzstan.svg Kirgisistan Çoro «Tooluk kyz» («Тоолук кыз») 183 08
10 Flag of Kosovo.svg Kosovo Engin Karahasan «Şu prizen» 151 12
11 Flag of Tatarstan.svg Tatarstan Aline Seripcanova «Üpkelemim» 192 04
12 Flag of Ukraine.svg Ukraina Fazile Ibraimova «Elmalım» 200 03

Kjelder[endre | endre wikiteksten]