The Captain & the Kid

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Gå til: navigering, søk
The Captain & the Kid
Studioalbum av Elton John
Utgjeve 18. september 2006
Innspelt 2006
Sjanger Pop, rock
Lengd 46:02
Selskap Interscope (US)
Mercury Records
Produsent Elton John, Matt Still
Kritikk
Elton John-kronologi
Peachtree Road
(2004)
The Captain & the Kid Rocket Man: The Definitive Hits
(2007)

The Captain & the Kid er det 29. studioalbumet av den britiske musikaren Elton John, som kom ut i 2006. Det er det andre sjølvbiografiske albumet med tekstforfattar Bernie Taupin og fortsette der Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy frå 1975 tok slutt. The Captain & the Kid omhandla hendingar i liva deira sidan dei starta å arbeide saman 30 år tidlegare.

Interscope Records annonserte at dei ikkje kom til å gje ut fysiske singlar frå albumet, sidan det vart lagt vekt på å presentere albumet som ein heilskap. «The Bridge» vart likevel valt ut for radio. Dette er det første albumet av Elton John og Bernie Taupin med Taupin på omslaget i lag med John. Det er det siste studioalbumet til John med Guy Babylon på klaverinstrument. Han døydde få år etterpå.

The Captain & the Kid nådde 6. plass i Storbritannia og 18. plass i USA.

Innhald[endre | endre wikiteksten]

Alle songar er skrivne av Bernie Taupin og Elton John

# Tittel Lengd
1. «Postcards From Richard Nixon»   5:14
2. «Just Like Noah's Ark»   5:33
3. «Wouldn't Have You Any Other Way (NYC)»   4:39
4. «Tinderbox»   4:26
5. «And the House Fell Down»   4:49
6. «Blues Never Fade Away»   4:45
7. «The Bridge»   3:38
8. «I Must Have Lost It on the Wind»   3:53
9. «Old '67»   4:01
10. «The Captain and the Kid»   5:01
Bonusspor på britisk utgåve og tilgjengeleg for nedlasting
# Tittel Lengd
11. «Across the River Thames»   4:31

Medverkande[endre | endre wikiteksten]

Lister[endre | endre wikiteksten]

Liste (2006) Plassering
Australia[11] 37
Austerrike[12] 37
Belgia (Wallonia)[13] 99
Danmark[14] 26
Frankrike[15] 56
Tyskland[16] 25
Nederland[17] 43
Noreg[18] 10
Spania[19] 52
Sverige[20] 27
Sveits[21] 10
Storbritannia[22] 6
US - Billboard 200[23] 18
US Digital Albums[23] 18
US Rock Albums[23] 7
US Tastemaker Albums[23] 14

Kjelder[endre | endre wikiteksten]

  1. http://www.allmusic.com/album/r854153
  2. http://beingtheremag.com/reviewalbum.php?id=521&issue=21
  3. CNN.com - EW review: Elton's best album in decades - Sep 19, 2006, http://www.cnn.com/2006/SHOWBIZ/Music/09/19/ew.mus.elton/ 
  4. , London, http://enjoyment.independent.co.uk/music/reviews/article1587824.ece 
  5. Nichols, Natalie (2006-09-18), Elton John pauses for a glance back, The Los Angeles Times, http://articles.latimes.com/2006/sep/18/entertainment/et-albums18, henta 2011-09-18 
  6. http://www.musicbox-online.com/reviews-2006/elton-john-captain-kid.html
  7. http://www.popmatters.com/pm/music/reviews/6128/elton-john-the-captain-the-kid/
  8. http://www.rollingstone.com/reviews/album/11520022/review/11715868/the_captain_and_the_kid
  9. http://www.thisislondon.co.uk/music/review-23366153-details/CDs+of+the+week/review.do?reviewId=23366153
  10. http://www.twistedear.com/index.php?option=com_content&task=view&id=370&Itemid=31
  11. «Elton John – The Captian & the Kid (Album)» (ASP). Australian Charts. Hung Medien. http://australian-charts.com/showitem.asp?interpret=Elton+John&titel=The+Captain+%26+The+Kid&cat=a. Henta 11. desember 2011. 
  12. «Elton John – The Captian & the Kid (Album)» (ASP). Austrian Charts. Hung Medien. http://austriancharts.at/showitem.asp?interpret=Elton+John&titel=The+Captain+%26+The+Kid&cat=a. Henta 11. desember 2011. 
  13. «Elton John – The Captian & the Kid (Album)» (ASP). Ultratop. Hung Medien. http://www.ultratop.be/fr/showitem.asp?interpret=Elton+John&titel=The+Captain+%26+The+Kid&cat=a. Henta 11. desember 2011. 
  14. «Elton John – The Captian & the Kid (Album)» (ASP). Danish Charts. Hung Medien. http://danishcharts.com/showitem.asp?interpret=Elton+John&titel=The+Captain+%26+The+Kid&cat=a. Henta 11. desember 2011. 
  15. «Elton John – The Captian & the Kid (Album)» (ASP). Les Charts. Hung Medien. http://lescharts.com/showitem.asp?interpret=Elton+John&titel=The+Captain+%26+The+Kid&cat=a. Henta 11. desember 2011. 
  16. «Chartverfolgung / JOHN, ELTON / Longplay» (på tyskland). Music Line. Media Control Charts. http://www.musicline.de/de/chartverfolgung_summary/artist/JOHN%2C+ELTON/?type=longplay. Henta 11. desember 2011. 
  17. «Elton John – The Captian & the Kid (Album)» (ASP). Dutch Charts. Hung Medien. http://dutchcharts.nl/showitem.asp?interpret=Elton+John&titel=The+Captain+%26+The+Kid&cat=a. Henta 11. desember 2011. 
  18. «Elton John – The Captian & the Kid (Album)» (ASP). Norwegian Charts. Hung Medien. http://norwegiancharts.com/showitem.asp?interpret=Elton+John&titel=The+Captain+%26+The+Kid&cat=a. Henta 11. desember 2011. 
  19. «Elton John – The Captian & the Kid (Album)» (ASP). Spanish Charts. Hung Medien. http://spanishcharts.com/showitem.asp?interpret=Elton+John&titel=The+Captain+%26+The+Kid&cat=a. Henta 11. desember 2011. 
  20. «Elton John – The Captian & the Kid (Album)» (ASP). Swedish Charts. Hung Medien. http://swedishcharts.com/showitem.asp?interpret=Elton+John&titel=The+Captain+%26+The+Kid&cat=a. Henta 11. desember 2011. 
  21. «Elton John – The Captian & the Kid (Album)» (ASP). Schweizer Hitparade. Hung Medien. http://hitparade.ch/showitem.asp?interpret=Elton+John&titel=The+Captain+%26+The+Kid&cat=a. Henta 11. desember 2011. 
  22. «Chart Archive: Top 40 Official UK Albums Archive – 30th September 2006». The Official Charts Company. http://www.theofficialcharts.com/archive-chart/_/3/2006-09-30/. Henta 11. desember 2011. 
  23. 23,0 23,1 23,2 23,3 «The Captain & the Kid – Elton John». Billboard. Prometheus Global Media. http://www.billboard.com/#/album/elton-john/the-captain-the-kid/793653. Henta 11. desember 2011.