NM i friidrett 1970

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Hopp til navigering Hopp til søk

Noregsmeisterskapen i friidrett 1970, hovudmeisterskapen, vart avvikla på Kristiansand stadion i Kristiansand dagane 14.-16. august 1970. Meisterskapen omfatta 19 tevlingar for menn og 12 for kvinner.

Ståle Engen og Wenche Sørum vart tildelt kvar sin kongepokal, for sine løp på høvesvis 3 000 meter hinder og 1500 meter.

Menn[endre | endre wikiteksten]

100 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Richard Simonsen IL Vestar 10,8
Sølv Ole Bernt Skarstein Stålkameratene 10,8
Bronse Nils Petter Guldseth Ranheim IL 10,9


200 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Richard Simonsen IL Vestar 21,7
Sølv Nils Petter Guldseth Ranheim IL 21,8
Bronse Ole Bernt Skarstein Stålkameratene 21,9


400 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Richard Simonsen IL Vestar 47,8
Sølv Steinar Mo BUL 47,8
Bronse Odd Evensen Urædd 48,5


800 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Odd Bratland Namsen FIF 1.51,1
Sølv Torleiv Flystveit Kristiansand IF 1.51,5
Bronse Dagfinn Kleppe IK Grand 1.51,8


1500 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Arne Kvalheim IK Tjalve 3.41,9
Sølv Knut Kvalheim IK Tjalve 3.45,4
Bronse Jon Grydeland Overhalla IL 3.49,9


5 000 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Arne Kvalheim IK Tjalve 14.13,6
Sølv Per Halle IF Sturla 14.13,6
Bronse Terje Schrøder-Nielsen IK Tjalve 14.19,8


10 000 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Arne Risa Gular 29.23,6
Sølv Tor Tjørhom Kvinesdal IL 30.06,8
Bronse Gunnar Gisnås Oslo-studentene 30.12,6


110 m hekk[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kjellfred Weum BUL 14,3
Sølv Arvid Dahm IK Tjalve 14,9
Bronse Terje Haugland Haugesund IL 14,9


400 m hekk[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Olav Grasbakken FIG Gjøvik 52,5
Sølv Hans Christian Høegh SK Vidar 52,5
Bronse Harald Moi Kristiansand IF 53,2


3 000 m hinder[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Ståle Engen IF Sturla 8.39,4
Sølv Sverre Sørnes Gular 8.52,2
Bronse Jan Voje Gjerpen IF 8.52,6


1000 meter stafett[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull BUL Kjellfred Weum
Terje Hellesylt
Steinar Mo
Per Rom
1.56,6
Sølv Gular Rune Tjore
Håkon Fimland
Erik Wagner Larsen
Bjørn Birknes
1.57,6
Bronse Stålkameratene Harald Ekker
Olav Jacobsen
Trond Furuly
Ole Bernt Skarstein
1.58,5


Høgdehopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Høgde
Gull Elling Loftskjær Strengereid IL 2,03
Sølv Per Kristian Vik TIF Viking 2,03
Bronse Rune Gjengedal Gular 2,00


Stavhopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Høgde
Gull Wilhelm Sorteberg Ås Idrettslag 4,50
Sølv Einar Johan Svendgård Skogn Idrettslag 4,40
Bronse Jon Eidsvik Idrettslaget Fram
Rolf Schrøen Freidig 4,20


Lengdehopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Finn Bendixen Lillesand IL 7,52
Sølv Terje Haugland Haugesund IL 7,46
Bronse Dag Birkeland Egersund IK 7,36


Tresteghopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Kristen Fløgstad Kristiansand IF 15,55
Sølv Martin Jensen IK Tjalve 15,33
Bronse Rune Wiborg Holt Idrettsforening 14,99


Kulestøyt[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Bjørn Bang Andersen BUL 18,26
Sølv Harald Lorentzen IK Tjalve 17,71
Bronse Ola Øydegard Sunndal IL 15,60


Diskoskast[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Tormod Lislerud Ski Idrettslag 53,56
Sølv Harald Lorentzen IK Tjalve 52,62
Bronse Ragnar Skautvedt IK Tjalve 49,78


Sleggjekast[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Magne Føleide Florø TIF 63,28
Sølv Arne Lothe Gular 60,62
Bronse Ronald Berberg Gjerpen IF 56,50


Spjutkast[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Arve Olsson Oslo Idrettslag 78,02
Sølv Bjørn Grimnes Kongsberg IF 73,74
Bronse Arne Os IL Tyrving 71,06


Kvinner[endre | endre wikiteksten]

100 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Tone Svarstad Sandnes IL 12,5
Sølv Sidsel Kjellås BUL 12,5
Bronse Eva Paulsen Holstad IL 12,6


200 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Berit Berthelsen IL Tyrving 25,5
Sølv Eva Paulsen Holstad IL 25,5
Bronse Eva Seim TIF Viking 26,4


400 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Berit Berthelsen IL Tyrving 57,2
Sølv Gerd von der Lippe IL Tyrving 57,8
Bronse Liv Rundberg Ørnes Idrettslag 58,3


800 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Wenche Sørum Høybråten & Stovner 2.08,4
Sølv Grete Andersen SK Vidar 2,08,4
Bronse Oddbjørg Helstad Veldre IL 2.12,3


1500 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Wenche Sørum Høybråten & Stovner 4.24,6
Sølv Oddbjørg Helstad Veldre IL 4.39,0
Bronse Heidi Vien Raufoss IL 4.41,5


100 m hekk[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Sidsel Kjellås BUL 14,9
Sølv Reidun Corneliussen Ready 15,3
Bronse Grete Skarbøvik Aksla Idrettslag 16,1


Høgdehopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Høgde
Gull Kari Karlsen Oslo Idrettslag 1,70
Sølv Anne Lise Wærness BUL 1,70
Bronse Kirsten Levik IL Skjalg 1,64


Lengdehopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Berit Berthelsen IL Tyrving 5,97
Sølv Reidun Corneliussen IF Ready 5,71
Bronse Torhild S. Pettersen Larvik Turn 5,56


Kulestøyt[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Astrid Sjultangen Kragerø IF 13,49
Sølv Eva Fodor Rygge Idrettslag 13,17
Bronse Sissel Langballe Nedstrand IL 12,29


Diskoskast[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Marit Dalby Løten Idrettslag 42,88
Sølv Anne Lise Wærness BUL 40,44
Bronse Valborg Tømmerås Overhalla IL 40,12


Spjutkast[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Eirin Windhoel Heier Ready 41,56
Sølv Elin Pentz IL Tyrving 40,54
Bronse Bjørnhild Grevskott Frol Idrettslag 38,78


Kjelder[endre | endre wikiteksten]

Sportsboken 1970. Norsk kunstforlag. Oslo 1970.