NM i roing 1988

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Hopp til navigering Hopp til søk

Noregsmeisterskapen i roing 1988 vart avvikla på Vangsvatnet i Voss 25. og 26. juni. Mennene tevla i åtte ulike båtklassar og kvinnene i fire.

Menn[endre | endre wikiteksten]

Singlesculler[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Rolf Thorsen Horten Roklubb 7.11,7
Sølv Lars Bjønness Ormsund Roklub 7.16,8
Bronse Vetle Vinje Bærums Roklubb 7.20,1


Dobbeltsculler[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Ormsund Roklub Lars Bjønness
Alf Hansen
6,36,5
Sølv Horten Roklubb Espen Thorsen
Arild Hanseth
6.48,2
Bronse Risør Roklubb Terje Holte Nilsen
Arne Lindstøl
7.01,0


Toar utan styrmann[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Fana Roklubb Per Sætersdal
Audun Hadler-Olsen
7.04,1
Sølv Stavanger Roklubb Tore Øvrebø
Ole Andreassen
7.07,6
Bronse Ormsund Roklub 7.10,8


Firar utan styrmann[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Ormsund Roklub Magnus Grepperud
Morten Grepperud
Lars Bjønness
Alf Hansen
7.01,1
Sølv Fana Roklubb 7.18,4
Bronse Horten Roklubb 7.25,8


Dobbeltfirar[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Ormsund Roklub Henning Braaten
Knut Grimstad
Lars Bjønness
Alf Hansen
5.59,8
Sølv Horten Roklubb Rolf Thorsen
Espen Thorsen
Arild Hanseth
Runar Løkeberg
6.04,0


Åttar[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Ormsund Roklub Morten Egeberg
Stein Fergem
Knut Grimstad
Nils Jørgen Bjønness
Magnus Grepperud
Morten Grepperud
Lars Bjønness
Alf Hansen
cox: Rune Østeraat
5.58,0
Sølv Fana Roklubb 6.05,1
Bronse Stavanger Roklubb 6.07,6


Lettvekt singlesculler[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Trond Amundsen Bærums Roklubb 7.35,9
Sølv Eivind Hadler-Olsen Fana Roklubb 7.38,4
Bronse Ronny Pedersen Porsgrunn 7.50,1


Lettvekt dobbeltsculler[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Bærums Roklubb 6.58,1
Sølv Alvøen 7.04,8


Lettvekt, firar utan styrmann[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Stavanger Roklubb Tore Øvrebø
Ole Andreassen
Kjell Sverre Voll
Martin Tønnesen
6.45,1
Sølv Ormsund Roklub 7.00,2


Kvinner[endre | endre wikiteksten]

Singlesculler[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Irene Åberg Christiania Roklubb 7.17,3
Sølv Lisa Scheibert Christiania Roklubb 8.22,2
Bronse Aina Enstad Horten Roklubb 8.37,2


Dobbeltsculler[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Christiania Roklubb Lisa Scheibert
Irene Åberg
7.28,4
Sølv Stavanger Roklubb 7.55,5
Bronse Bærums Roklubb 7.56,5


Dobbeltfirar[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Christiania Roklubb Haldis Lenes
Cathrine Løvenskiold
Lisa Scheibert
Irene Aaberg
7.09,1
Sølv Stavanger Roklubb 8.03,9


Lettvekt singlesculler[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Christine Helle Oslo Kvinnelige Roklubb 8.19,0
Sølv Line Andersen Tønsberg Roklubb 8.51,8
Bronse Mette Irene Mjøs Fana Roklubb 9.00,3


Kjelder[endre | endre wikiteksten]