NM i skiskyting 2008

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Hopp til navigering Hopp til søk

Noregsmeisterskapen i skiskyting 2008, den 50. i rekka, vart avvikla på Ullsheim i bygda Markane i Stryn kommune i Nordfjord dagane frå torsdag 26. til sundag 30. mars 2008.

Menn[endre | endre wikiteksten]

10 km[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Emil Hegle Svendsen Trondhjems Skiskyttere 24.35,3 (1)
Sølv Alexander Os Ishavslaget 25.05,6 (3)
Bronse Stian Eckhoff Fossum IF 25.16,9 (2)
4. Frode Andresen Hønefoss SK 25.18,2 (4)
5. Ole Einar Bjørndalen Simostranda IL 25.43,2 (4)
6. Lars Berger Dombås IL 25.44,0 (3)


12,5 km jaktstart[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Emil Hegle Svendsen Trondhjems Skiskyttere 59.44,4 (3)
Sølv Stian Eckhoff Fossum IF +0.54,0 (1)
Bronse Halvard Hanevold Asker SK +1.23,1 (1)


20 km[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Frode Andresen Hønefoss SK 52.52,5 (3)
Sølv Halvard Hanevold Asker SK 53.26,5 (2)
Bronse Alexander Os Ishavslaget 53.39,4 (4)
4. Stian Nåvik Trondhjems Skiskyttere 53.53,2 (1)
5. Tarjei Bø Markane IL 54.17,7 (1)
6. Emil Hegle Svendsen Trondhjems Skiskyttere 55.31,2 (4)


4 x 7,5 km stafett[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Oslo/Akershus Magnus L’Abee-Lund
Arild Askestad
Stian Eckhoff
Halvard Hanevold
1.26.50 (0)
Sølv Buskerud Eirik Robert Christiansen
Anders Hennum
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
1.30.47 (7)
Bronse Sør-Trøndelag Stian Nåvik
Øyvind Lund
Sveinung H. Strand
Emil Hegle Svendsen
1.31.21 (5)


Kvinner[endre | endre wikiteksten]

7,5 km[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Tora Berger Dombås IL 23.48,1 (3)
Sølv Julie Bonnevie-Svendsen Nittedal IL 24.03,6 (2)
Bronse Solveig Rogstad Skrautvål IL 24.13,1 (2)
4. Jori Mørkve Vossestrand 24.33,6 (1)
5. Fanny Horn Oslo Skiskytterlag 24.36,4 (0)
6. Kari Eie Drangedal IL 25.02,1 (3)


10 km jaktstart[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Tora Berger Dombås IL 56.45,4 (2)
Sølv Solveig Rogstad Skrautvål IL +1.08,6 (2)
Bronse Julie Bonnevie-Svendsen Nittedal IL +3.41,0 (8)


15 km[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Julie Bonnevie-Svendsen Nittedal IL 45.11,8 (3)
Sølv Solveig Rogstad Skrautvål IL 45.22,7 (2)
Bronse Tora Berger Dombås IL 46.21,7 (4)
4. Kjersti Isaksen Hammerfest IF 47.49,2 (1)
5. Ann Kristin Flatland Vik Idrettslag 48.56,5 (4)
6. Eline Fannemel Hornindal IL 49.24,7 (2)


3 x 6 km stafett[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull Oslo/Akershus Tiril Eckhoff
Fanny Horn
Julie Bonnevie-Svendsen
57.19,5 (1)
Sølv Hordaland Liv Kjersti Eikeland
Birgitte Røksund
Jori Mørkve
57.54,2 (1)
Bronse Nord-Trøndelag Ada Ringen
Elise Sandvik
Elise Ringen
58.24,1 (3)


Kjelder[endre | endre wikiteksten]