NM i symjing 1970

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Hopp til navigering Hopp til søk

Noregsmeisterskapen i symjing 1970 vart avvikla i Frognerbadet i Oslo i dagane frå 14. til 16. august 1970. Meisterskapen omfatta 25 individuelle tevlingar, 13 for menn og 12 for kvinner, dessutan fem stafettar, tre for menn og to for kvinner.

Kongepokalane vart tildelt Ørjan Madsen, Bergens Svømmeclub, for prestasjonen i 100 meter fri og til Bente Haraldsen, Tønsberg SK, vinnaren i sviktstup.

Menn[endre | endre wikiteksten]

100 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Ørjan Madsen Bergens Svømmeclub 55,3
Sølv Jan Erik Korsvold Bergens Svømmeclub 55,6
Bronse Ulf Gustavsen Oslo Idrettslag 56,9


200 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Ørjan Madsen Bergens Svømmeclub 2,01,9
Sølv Ulf Gustavsen Oslo Idrettslag 2,03,1
Bronse Jan Erik Korsvold Bergens Svømmeclub 2,04,7


400 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Sverre Kile Bergens Svømmeclub 4.21,0
Sølv Håkon Iversøn Hamar Idrettslag 4.28,6
Bronse Tor Magne Larsen Frisinn Svømmeklubb 4.32,7


1500 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Sverre Kile Bergens Svømmeclub 17.10,6
Sølv Håkon Iversøn Hamar Idrettslag 18.02,6
Bronse Tor Magne Larsen Frisinn Svømmeklubb 18.06,3


100 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Atle Melberg Halden SK 1.05,8
Sølv Tom Olav Sekse Oslo Idrettslag 1.06,2
Bronse Paal Aagaard Trondhjems Svømme- og Livredningsklubb 1.06,6


200 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Atle Melberg Halden SK 2.22,8
Sølv Tom Olav Sekse Oslo Idrettslag 2.25,3
Bronse Sverre Kile Bergens Svømmeclub 2.26,3


100 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Freddy Jacobsen Tønsberg SK 1.12,3
Sølv Ove Wisløff Alta Svømmeklubb 1.15,2
Bronse Erik Sandvik Grue Idrettslag 1.16,8


200 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Freddy Jacobsen Tønsberg SK 2.40,2
Sølv Frode Melberg Halden SK 2.43,0
Bronse Ove Wisløff Alta Svømmeklubb 2.43,2


100 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Ulf Gustavsen Oslo Idrettslag 59,5
Sølv Bjarne Berg Bergens Svømmeclub 1.00,7
Bronse Cato Kristiansen Bergens Svømmeclub 1.05,9


200 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Bjarne Berg Bergens Svømmeclub 2.16,9
Sølv Cato Kristiansen Bergens Svømmeclub 2.24,5
Bronse Dag Arild Hansen Hamar Idrettslag 2.24,8


400 m medley[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Sverre Kile Bergens Svømmeclub 5.07,2
Sølv Dag Arild Hansen Hamar Idrettslag 5.13,2
Bronse Atle Melberg Halden SK 5.18,7


Sviktstup[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Poeng
Gull Roar Løken Sandefjord 436,60
Sølv Frank V. Johnson Tønsberg SK 411,25
Bronse Sverre Stoje Tønsberg SK 379,50


Kunststup[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Poeng
Gull Frank V. Johnson Tønsberg SK 400,65
Sølv Sverre Stoje Tønsberg SK 363,75
Bronse Jon Stigersand Tønsberg SK 330,70


Kvinner[endre | endre wikiteksten]

100 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Grete Mathisen Kirkenes SK 1.02,7
Sølv Annemor Holseter IL Jotun 1.06,1
Bronse Liv Duesund Bergens Svømmeclub 1.07,6


200 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Annemor Holseter IL Jotun 2.22,7
Sølv Grete Mathisen Kirkenes SK 2.23,8
Bronse Inger Marie Duvholt Larvik SK 2.27,4


400 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Trine Krogh Oslo Idrettslag 4.58,2
Sølv Berit Hafstad Bergens Svømmeclub 5.03,8
Bronse Tove Greiner Kirkenes SK 5.09,0


800 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Trine Krogh Oslo Idrettslag 10.20,2
Sølv Tove Greiner Kirkenes SK 10.44,0
Bronse Annemor Holseter IL Jotun 10.45,2


100 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Berit Hafstad Bergens Svømmeclub 1.12,7
Sølv Turid Stien Bergens Svømmeclub 1.15,9
Bronse Bente Gundersen Larvik SK 1.17,9


200 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Berit Hafstad Bergens Svømmeclub 2.34,4
Sølv Turid Stien Bergens Svømmeclub 2.45,8
Bronse Liv Duesund Bergens Svømmeclub 2.47,5


100 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Gunn-Kari Mathisen Kirkenes SK 1.23,8
Sølv Kjersti Ranger IL Varg 1.25,0
Bronse Kristin Stallvik Trondhjems SLK 1.26,6


200 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Gunn-Kari Mathisen Kirkenes SK 2.59,1
Sølv Eva Bruusgaard Oslo Idrettslag 3.02,9
Bronse Britt Bergmann Trondhjems SLK 3.03,5


100 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Trine Krogh Oslo Idrettslag 1.12,6
Sølv Gro Lindebjerg Bergens Svømmeclub 1.15,2
Bronse Turid Stien Bergens Svømmeclub 1.15,9


400 m medley[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Trine Krogh Oslo Idrettslag 5.38,2
Sølv Berit Hafstad Bergens Svømmeclub 5.57,2
Bronse Turid Stien Bergens Svømmeclub 6.02,5


Sviktstup[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Poeng
Gull Bente Haraldsen Tønsberg SK 334,75
Sølv Grethe Tandberg Tønsberg SK 319,75
Bronse Berit Andresen Tønsberg SK 300,10


Kunststup[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Poeng
Gull Bente Haraldsen Tønsberg SK 271,35
Sølv Grethe Tandberg Tønsberg SK 218,85
Bronse Berit Andresen Tønsberg SK 207,70


Kjelder[endre | endre wikiteksten]