NM i symjing 2002

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket

Noregsmeisterskapen i symjing 2002 vart avvikla på Trondheim dagane frå 6. til 9. juli 2002. Meisterskapen omfatta 32 individuelle tevlingar og 6 stafettar, likt fordelt på menn og kvinner.

Kongepokalane gjekk til vinnarane av 200 meter bryst; Christopher Hansen frå Bergen og Anne-Mari Gulbrandsen frå Idrettslaget Varg i Oslo.

Menn[endre | endre wikiteksten]

50 meter fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Robin Dale Oen Stavanger 24,01
Sølv Erlend Vetnes Stavanger 24,22
Bronse Ørjan Bekken Vestkantsvømmerne 24,67


100 meter fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Morten Nystrøm Øvre Eiker SK 53,02
Sølv Erlend Vetnes Stavanger 53,28
Bronse Andre Bratgjerd Asker Svømmeklubb 53,90


200 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Waldemar Tjomsaas Kristiansand SA 1.56,05
Sølv Erlend Vetnes Stavanger 1.56,30
Bronse Jonas Ravn SK Speed 1.57,07


400 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Gard Kvale Bergens SC 4.00,0
Sølv Christian B. Nilsen Poseidon SK 4.09,9
Bronse Waldemar Tjomsaas Kristiansand SA 4.12,5


1500 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Jonas Ravn SK Speed 16.22,4
Sølv Christian B. Nilsen Poseidon SK 16.34,5
Bronse Thord Monsen Bergen 16.40,7


50 meter rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 27,56
Sølv Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 28,00
Bronse Ørjan Bekken Vestkantsvømmerne 28,10


100 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 59,40
Sølv Ørjan Bekken Vestkantsvømmerne 1.01,29
Bronse Kay Arild Paulsen Tromsø SK 1.01,52


200 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kim Henriksen Bergen 2.09,52
Sølv Kim Torry Simmenes Vestkantsvømmerne 2.11,23
Bronse Ørjan Bekken Vestkantsvømmerne 2.13,04


50 meter bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Morten Nystrøm Øvre Eiker SK 29,36
Sølv Ole Fjørtoft Molde SLK 29,61
Bronse Christopher Hansen Bergen 29,62


100 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Christopher Hansen Bergen 1.04,37
Sølv Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 1.04,92
Bronse Erlend Vetnes Stavanger 1.05,12


200 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Christopher Hansen Bergen 2.17,93
Sølv Ole Fjørtoft Molde SLK 2.20,24
Bronse Lars Erik Dæhli Hamar Idrettslag 2.22,11


50 meter butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Petter Sjødal Bergkameratene 25,36
Sølv Bjørnar Gaasvik Vestbyen IL 25,98
Bronse Erlend Vetnes Stavanger 26,12


100 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Erlend Vetnes Stavanger 57,78
Sølv Gard Kvale Bergens SC 57,95
Bronse Tor Andre Hestholm Vestkantsvømmerne 58,14


200 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kim Henriksen Bergen 2.06,93
Sølv Øystein Gaasvik Vestbyen IL 2.12,25
Bronse Håkon Gjengedal Bergen 2.12,71


200 meter medley[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kim Henriksen Bergen 2.05,95
Sølv Gard Kvale Bergens SC 2.07,43
Bronse Aleksander Hetland Bærumsvømmerne 2.08,82


400 m medley[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Gard Kvale Bergens SC 4.33,1
Sølv Thord Monsen Bergen 4.45,6
Bronse Christian B. Nilsen Poseidon SK 4.47,1


Kvinner[endre | endre wikiteksten]

50 meter fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Maj Hillesund Mandal SK 27,33
Sølv Henriette Brekke Vestkantsvømmerne 27,48
Bronse Elisabeth Jarland Bergen 27,94


100 meter fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Maj Hillesund Mandal SK 59,18
Sølv Elisabeth Jarland Bergen 1.00,04
Bronse Anette Fidjeland Kristiansand SA 1.01,17


200 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Elisabeth Jarland Bergen 2.09,62
Sølv Anne-Mari Gulbrandsen IL Varg 2.13.02
Bronse Anette Veidung Bergen 2.13,24


400 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Elisabeth Jarland Bergen 4.27,6
Sølv Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 4.28,2
Bronse Anne-Mari Gulbrandsen IL Varg 4.33,0


800 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Elisabeth Jarland Bergen 9.14,4
Sølv Anne-Mari Gulbrandsen IL Varg 9.19,0
Bronse Christine Wilhelmsen Bergens SC 9.32,6


50 meter rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Ann Kristin Aamodt Tromsø SK 31,14
Sølv Iwonka Vik Bergenssvømmerne 31,79
Bronse Tina K. Farsund IL Varg 32,00


100 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Iwonka Vik Bergenssvømmerne 1.06,98
Sølv Ann Kristin Aamodt Tromsø SK 1.07,64
Bronse Siri Thorstensen Larvik SK 1.10,23


200 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Iwonka Vik Bergenssvømmerne 2.24,37
Sølv Grete Vestrheim Stavanger 2.27,31
Bronse Ann-Helen Pridesis Bergen 2.28,45


50 meter bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Anette M. Høye Elverum 33,56
Sølv Anne-Mari Gulbrandsen IL Varg 33,77
Bronse Siri Thorstensen Larvik SK 34,02


100 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Anne-Mari Gulbrandsen IL Varg 1.11,49
Sølv Anette M. Høye Elverum 1.13,55
Bronse Siri Thorstensen Larvik SK 1.14,40


200 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Anne-Mari Gulbrandsen IL Varg 2.32,96
Sølv Stine Haferkamp Stavanger 2.46,21
Bronse Henriette Martinsen Stavanger SC 2.49,55


50 meter butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Maj Hillesund Mandal SK 28,78
Sølv Anette Fidjeland Kristiansand SA 28,94
Bronse Tina K. Farsund IL Varg 29,502


100 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Maj Hillesund Mandal SK 1.04,08
Sølv Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 1.04,50
Bronse Anette Fidjeland Kristiansand SA 1.04,71


200 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 2.21,93
Sølv Susann Mikkelborg IL Varg 2.25,96
Bronse Anette Fidjeland Kristiansand SA 2.26,24


200 meter medley[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Elisabeth Jarland Bergen 2.23,10
Sølv Ann-Helen Pridesis Bergen 2.29,96
Bronse Kristin H. Pedersen Bergen 2.30,85


400 m medley[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Elisabeth Jarland Delfana 4.58,8
Sølv Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 5.16,7
Bronse Rebecca Nilsen IL Varg 5.23,6


Kjelder[endre | endre wikiteksten]