The Very Best of the Eagles

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Gå til: navigering, søk
The Very Best of the Eagles
Samlealbum av Eagles
Utgjeve 11. juli 1994[1]
Innspelt 1972–1979
Sjanger Rock
Lengd 75:40
Selskap Elektra
Produsent Glyn Johns, Bill Szymczyk
Eagles-kronologi
Eagles Greatest Hits, Vol. 2
(1982)
The Very Best of the Eagles Hell Freezes Over
(1994)


The Very Best of the Eagles er det femte samlealbumet til Eagles. Det kom opphavleg ut i Europa, Australia og New Zealand den 11. juli 1994 på Elektra Records.[1] Albumet vart mastra på ny og gjeve ut att i mai 2001 med dei same songane, men i ei anna rekkefølgje.

Samlealbumet vart ikkje gjeve ut i USA, men vart ein suksess i andre delar av landet og hamna på topp 10 i ni land, selde til gullplate i sju land og platina i tre.

Innhald[endre | endre wikiteksten]

Originalutgåve[endre | endre wikiteksten]

# Tittel Låtskrivar(ar) Lengd
1. «Take It Easy»   Jackson Browne, Glenn Frey 3:32
2. «Witchy Woman»   Don Henley, Bernie Leadon 4:15
3. «Peaceful Easy Feeling»   Jack Tempchin 4:21
4. «Doolin-Dalton»   Browne, Frey, Henley, J.D. Souther 3:30
5. «Desperado»   Frey, Henley 3:35
6. «Tequila Sunrise»   Frey, Henley 2:55
7. «Best of My Love»   Frey, Henley, Souther 4:36
8. «James Dean»   Browne, Frey, Henley, Souther 3:40
9. «I Can't Tell You Why»   Frey, Henley, Timothy B. Schmit 4:56
10. «Lyin' Eyes»   Frey, Henley 6:24
11. «Take It to the Limit»   Frey, Henley, Randy Meisner 4:49
12. «One of These Nights»   Frey, Henley 4:53
13. «Hotel California»   Don Felder, Frey, Henley 6:31
14. «New Kid in Town»   Frey, Henley, Souther 5:04
15. «Life in the Fast Lane»   Frey, Henley, Joe Walsh 4:47
16. «Heartache Tonight»   Frey, Henley, Bob Seger, Souther 4:27
17. «The Long Run»   Frey, Henley 3:42

2001-utgåva[endre | endre wikiteksten]

# Tittel Lengd
1. «One of These Nights»   4:53
2. «Take It Easy»   3:32
3. «Hotel California»   6:31
4. «New Kid in Town»   5:04
5. «Heartache Tonight»   4:27
6. «Tequila Sunrise»   2:55
7. «Desperado»   3:35
8. «Best of My Love»   4:36
9. «Lyin' Eyes»   6:24
10. «Take It to the Limit»   4:49
11. «I Can't Tell You Why»   4:56
12. «Peaceful Easy Feeling»   4:21
13. «James Dean»   3:40
14. «Doolin-Dalton»   3:30
15. «Witchy Woman»   4:15
16. «The Long Run»   3:42
17. «Life in the Fast Lane»   4:47

Medverkande[endre | endre wikiteksten]

Lister[endre | endre wikiteksten]

Liste (1994) Plassering
Australian Top 50 Album[2] 2
Canadian Top Album[3] 28
New Zealand Top 50 Album[4] 3
Sveits - Topp 100 Album[5] 9
UK Album Chart[6] 3
Liste (1995) Plassering
Belgia (Vallonia) 100 Album[7] 28
Liste (1996) Plassering
Sverige Topp 60 Album[8] 7
Liste (1999) Plassering
Fransk Samlealbum[9] 15
Liste (2001) Plassering
Belgia (Flandern) 100 Album[10] 12
Danmark Topp 40 Album[11] 10
Finland Topp 50 Album[12] 4
Tyskland Album[13] 20
Itali Topp 20 Album[14] 18
Nederland Topp 100 Album[15] 9
Noreg Topp 40 Album[16] 4
UK Album Chart[17] 3

Kjelder[endre | endre wikiteksten]

  1. 1,0 1,1 «Certified Awards Search» (ASPX). British Phonographic Industry. http://www.bpi.co.uk/certifiedawards/search.aspx.  Set Search by to «Artist» and search for «Eagles» to see results.
  2. «Eagles – The Very Best of the Eagles (Album)» (ASP). Australian Charts. Hung Medien. http://australian-charts.com/showitem.asp?interpret=Eagles&titel=The+Very+Best+Of+The+Eagles&cat=a. Henta 18. oktober 2015. 
  3. «100 Album (CD's & Cassettes)» (PHP). RPM 60 (3). August 8, 1994. ISSN 0315-5994. Henta 18. oktober 2015. 
  4. «Eagles – The Very Best of the Eagles (Album)» (ASP). New Zealand Charts. Hung Medien. http://charts.org.nz/showitem.asp?interpret=Eagles&titel=The+Very+Best+Of+The+Eagles&cat=a. Henta 18. oktober 2015. 
  5. «Eagles – The Very Best of the Eagles (Album)» (ASP). Swiss Charts. Hung Medien. http://swisscharts.com/showitem.asp?interpret=Eagles&titel=The+Very+Best+Of+The+Eagles&cat=a. Henta 18. oktober 2015. 
  6. «Chart Archive: Top 40 Official UK Album Archive – 30th July 1994». The Official Charts Company. http://www.officialcharts.com/archive-chart/_/3/1994-07-30/. Henta 24. juni 2013. 
  7. «Eagles – The Very Best of the Eagles (Album)» (ASP). Ultratop. Hung Medien. http://www.ultratop.be/fr/showitem.asp?interpret=Eagles&titel=The+Very+Best+Of+The+Eagles&cat=a. Henta 18. oktober 2015. 
  8. «Eagles – The Very Best of the Eagles (Album)» (ASP). Swedish Charts. Hung Medien. http://swedishcharts.com/showitem.asp?interpret=Eagles&titel=The+Very+Best+Of+The+Eagles&cat=a. Henta 18. oktober 2015. 
  9. «Les «Charts Runs» de chaque Album Classé» (på French) (PHP). InfoDisc. http://www.infodisc.fr/Album_ChartRun.php.  Find «The EAGLES» under the drop-down menu to see statistics.
  10. «Eagles – The Very Best of the Eagles (2001) (Album)» (ASP). Ultratop. Hung Medien. http://www.ultratop.be/nl/showitem.asp?interpret=Eagles&titel=The+Very+Best+Of+The+Eagles+%5B2001%5D&cat=a. Henta 18. oktober 2015. 
  11. «Eagles – The Very Best of the Eagles (2001) (Album)» (ASP). Danish Charts. Hung Medien. http://danishcharts.com/showitem.asp?interpret=Eagles&titel=The+Very+Best+Of+The+Eagles+%5B2001%5D&cat=a. Henta 18. oktober 2015. 
  12. «Eagles – The Very Best of the Eagles (2001) (Album)» (ASP). Finnish Charts. Hung Medien. http://finnishcharts.com/showitem.asp?interpret=Eagles&titel=The+Very+Best+Of+The+Eagles+%5B2001%5D&cat=a. Henta 18. oktober 2015. 
  13. «Chartverfolgung / EAGLES / Longplay» (på tysk). Music Line. Media Control Charts. http://www.musicline.de/de/chartverfolgung_summary/artist/EAGLES/?type=longplay. Henta 18. oktober 2015. 
  14. «Eagles – The Very Best of the Eagles (Album)» (ASP). Italian Charts. Hung Medien. http://italiancharts.com/showitem.asp?interpret=Eagles&titel=The+Very+Best+Of+The+Eagles&cat=a. Henta 18. oktober 2015. 
  15. «Eagles – The Very Best of the Eagles (Album)» (ASP). Dutch Charts. Hung Medien. http://dutchcharts.nl/showitem.asp?interpret=Eagles&titel=The+Very+Best+Of+The+Eagles&cat=a. Henta 18. oktober 2015. 
  16. «Eagles – The Very Best of the Eagles (Album)» (ASP). Norwegian Charts. Hung Medien. http://norwegiancharts.com/showitem.asp?interpret=Eagles&titel=The+Very+Best+Of+The+Eagles&cat=a. Henta 18. oktober 2015. 
  17. «Chart Archive: Top 40 Official UK Album Archive – 23rd June 2001». The Official Charts Company. http://www.theofficialcharts.com/archive-chart/_/3/2001-06-23/. Henta 18. oktober 2015.