Verdsmeisterskapen i orientering 1989

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket

Verdsmeisterskapen i orientering 1989, den 13. i sitt slag, vart avvikla ved Skövde i Sverige dagane frå 17. til 20. august. Det var andre gongen landet verdsmeisterskapen i orientering fann stad i Sverige, 21 år etter den fyrste. Deltakarane kom frå 26 land.

Menn[endre | endre wikiteksten]

Klassisk-distanse – 17,7 km/24 postar[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Land Tid
Gull Petter Thoresen Flag of Norway.svg Noreg 1.36.16
Sølv Kent Olsson Flag of Sweden.svg Sverige 1.39.26
Bronse Håvard Tveite Flag of Norway.svg Noreg 1.39.58
4 Håkan Eriksson Flag of Sweden.svg Sverige 1.40.04
5 Jörgen Mårtensson Flag of Sweden.svg Sverige 1.40.23
6 Peter Ivars Flag of Finland.svg Finland 1.40.40
7 Vladimir Aleksejev Flag of the Soviet Union.svg Sovjetunionen 1.41.04
8 Michael Wehlin Flag of Sweden.svg Sverige 1.41.17
9 Reijo Mattinen Flag of Finland.svg Finland 1.41.36
10 Urs Flühmann Flag of Switzerland.svg Sveits 1.41.55
11 Rolf Vestre Flag of Norway.svg Noreg 1.42.07


Stafett[endre | endre wikiteksten]

Plass Land Utøvarar Tid
Gull Flag of Norway.svg Noreg Øyvin Thon
Rolf Vestre
Petter Thoresen
Håvard Tveite
4.06.01
Sølv Flag of Sweden.svg Sverige Kent Olsson
Michael Wehlin
Jörgen Mårtensson
Håkan Eriksson
4.09.04
Bronse Flag of Finland.svg Finland Keijo Parkkinen
Ari Kattainen
Peter Ivars
Reijo Mattinen
4.10.22


Kvinner[endre | endre wikiteksten]

Klassisk-distanse – 9,75 km/15 postar[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Land Tid
Gull Marita Skogum Flag of Sweden.svg Sverige 1.04.06
Sølv Jana Galíková Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkoslovakia 1.05.30
Bronse Alīda Ābola Flag of the Soviet Union.svg Sovjetunionen 1.08.13
4 Ragnhild Bratberg Flag of Norway.svg Noreg 1.09.23
5 Eija Koskivaara Flag of Finland.svg Finland 1.09.45
6 Ragnhild Bente Andersen Flag of Norway.svg Noreg 1.09.59
7 Karin Rabe Flag of Sweden.svg Sverige 1.10.08
8 Arja Hannus Flag of Sweden.svg Sverige 1.10.17
9 Ada Kuchařová Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkoslovakia 1.11.06
10 Monica Hatlen Flag of Norway.svg Noreg 1.11.12


Stafett[endre | endre wikiteksten]

Plass Land Utøvarar Tid
Gull Flag of Sweden.svg Sverige Karin Rabe
Arja Hannus
Kerstin Haglund
Marita Skogum
3.43.46
Sølv Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkoslovakia Petra Wágnerová
Jana Cieslarová
Ada Kuchařová
Jana Galíková
3.44.01
Bronse Flag of Finland.svg Finland Marja-Liisa Portin
Ulla Mänttäri
Annika Viilo
Eija Koskivaara
3.47.35
4 Flag of Norway.svg Noreg Ragnhild Bratberg
Ragnhild Bente Andersen
Monica Hatlen
Anne Line Nydal
3.54.07


Kjelder[endre | endre wikiteksten]