NM i symjing 1998

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Hopp til navigering Hopp til søk

Noregsmeisterskapen i symjing 1998 vart avvikla på Hamar dagane frå 9. til 12. juli 1998. Meisterskapen omfatta 32 individuelle tevlingar og 6 stafettar, likt fordelt på menn og kvinner.

Menn[endre | endre wikiteksten]

50 meter fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Vermund Vetnes Stavanger SC 24,14
Sølv Karl Otto Bratt Kristiansund SLK 24,31
Bronse Petter Sjødal Bergkameratene 24,49


100 meter fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Vermund Vetnes Stavanger SC 53,23
Sølv Rune Døli IL Varg 53,64
Bronse Erik Spieler Kristiansand SA 53,78


200 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Petter Sjødal Bergkameratene 1.55,20
Sølv Rune Døli IL Varg 1.56,21
Bronse Petter Nystrøm Øvre Eiker SK 1.56,63


400 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Petter Nystrøm Øvre Eiker SK 4.05,5
Sølv Kristian Møllerud SK Speed 4.06,6
Bronse Rune Døli IL Varg 4.08,0


1500 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Rune Døli IL Varg 16.09,8
Sølv Kristian Møllerud SK Speed 16.10,2
Bronse Johannes Nordenstam Lambertseter SK 16.36,4


50 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Tom Eilert Karlsen IL Varg 27,32
Sølv Petter Sjødal Bergkameratene 27,83
Bronse Preben Madsen Bergens SLK 28,50


100 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Tom Eilert Karlsen IL Varg 59,35
Sølv Preben Madsen Bergens SLK 1.01,04
Bronse Allan Jørgensen IL Varg 1.01.47


200 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Preben Madsen Bergens SLK 2.10,47
Sølv Ola Sund Tromsø SK 2.11,77
Bronse Allan Jørgensen IL Varg 2.12,01


50 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Børge Mørk Bergens SLK 30,10
Sølv Bjarte Kristoffersen Tromsø SK 30,25
Bronse Morten Nystrøm Øvre Eiker SK 30,31


100 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Børge Mørk Bergens SLK 1.05,02
Sølv Morten Nystrøm Øvre Eiker SK 1.06,33
Bronse Jostein Røynesdal Lambertseter SK 1.06,57


200 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Børge Mørk Bergens SLK 2.17,68
Sølv Jostein Røynesdal Lambertseter SK 2.22,39
Bronse Anders Wold Orkanger IF 2.23,02


50 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Vermund Vetnes Stavanger SC 25,43
Sølv Petter Sjødal Bergkameratene 25,48
Bronse Tom Eilert Karlsen IL Varg 25,99


100 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Petter Sjødal Bergkameratene 56,66
Sølv Vermund Vetnes Stavanger SC 56,73
Bronse Chris Fenton Tromsø SK 58,09


200 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kristian Møllerud SK Speed 2.07,53
Sølv Ståle Reidar Olsen Bergenssvømmerne 2.10,61
Bronse Chris Fenton Tromsø SK 2.11,63


200 m medley[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kim Henriksen Delfana SK 2.07,43
Sølv Petter Sjødal Bergkameratene 2.09,17
Bronse Børge Mørk Bergens SLK 2.10,47


400 m medley[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kim Henriksen Delfana SK 4.33,4
Sølv Anders S. Eriksen Haldens SK 4.41,2
Bronse Kristian Møllerud SK Speed 4.42,9


Kvinner[endre | endre wikiteksten]

50 meter fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Lise Fadnes Stavanger SC 27,32
Sølv Elin Austevoll Delfana SK 27,33
Bronse Sonnie Lill Rødje Haugesund SK 27,75


100 meter fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Sonnie Lill Rødje Haugesund SK 59,37
Sølv Elin Austevoll Delfana SK 59,69
Bronse Lisbeth Dønnum Jensen Lambertseter SK 59,75


200 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Elin Austevoll Delfana SK 2.06,06
Sølv Ann-Mari Lillejord Bergens SLK 2.08,35
Bronse Helen Baastad Askim IF 2.09,23


400 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Helen Baastad Askim IF 4.28,7
Sølv Mona Holum Sarpsborg IL 4.33,1
Bronse Celin Trana Stavanger SC 4.36,6


800 m fri[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Helen Baastad Askim IF 9.11,1
Sølv Mona Holum Sarpsborg IL 9.20,6
Bronse Celin Trana Stavanger SC 9.31,7


50 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Lise Lothe Kristiansand SA 31,94
Sølv Sonnie Lill Rødje Haugesund SK 32,11
Bronse Ann-Mari Lillejord Bergens SLK 32,27


100 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Iwonka Vik Bergenssvømmerne 1.09,13
Sølv Heidi Gjerde Idrettslaget Varg 1.09,32
Bronse Christine Brurås Bergenssvømmerne 1.09,37


200 m rygg[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Ann-Mari Lillejord Bergens SLK 2.26,94
Sølv Iwonka Vik Bergenssvømmerne 2.28,30
Bronse Emely Meder Larsen Poseidon SK 2.29,17


50 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Elin Austevoll Delfana SK 33,17
Sølv Terrie Miller Karasjok SK 33,76
Bronse Ann Kristin Riiser Kristiansand SA 34,18


100 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Elin Austevoll Delfana SK 1.11,24
Sølv Terrie Miller Karasjok SK 1.13,79
Bronse Ann Kristin Riiser Kristiansand SA 1.14,28


200 m bryst[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Elin Austevoll Delfana SK 2.24,26
Sølv Ann Kristin Riiser Kristiansand SA 2.36,55
Bronse Anne-Mari Gulbrandsen IL Varg 2.42,67


50 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Sonnie Lill Rødje Haugesund SK 29,43
Sølv Anette Fidjeland Kristiansand SA 29,62
Bronse Ann-Mari Lillejord Bergens SLK 29,71


100 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Elin Austevoll Delfana SK 1.04,22
Sølv Sonnie Lill Rødje Haugesund SK 1.04,34
Bronse Kjersti Arefjord Arna SLK 1.05,65


200 m butterfly[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Sonnie Lill Rødje Haugesund SK 2.21,42
Sølv Kjersti Arefjord Arna SLK 2.21,78
Bronse Marianne Fuglestveit Kristiansand SA 2.27,87


200 m medley[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Ann-Mari Lillejord Bergens SLK 2.24,94
Sølv Nina Marcussen Kristiansand SA 2.26,49
Bronse Kjersti Arefjord Arna SLK 2.27,52


400 m medley[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kjersti Arefjord Arna SLK 5.09,6
Sølv Ann Kristin Riiser Kristiansand SA 5.11,0
Bronse Gry Tjøm Kristiansand SA 5.18,9


Kjelder[endre | endre wikiteksten]