NM i alpine greiner 1965

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Hopp til navigering Hopp til søk

Noregsmeisterskapen i alpine greiner 1965 fann stad i Bavallen på Voss i Hordaland dagane 5.-7. mars 1965. Aud Hvammen vart tildelt kongepokalen for sin prestasjon i storslalåm.

Idrettslaget Ørnar var arrangør av meisterskapen, som for fjerde gong vart avvikla på Voss.

Menn[endre | endre wikiteksten]

Slalåm[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Arild Holm Strømmen 109,7
Sølv Bjørn Edvardsen Volda Lærarskule 112,5
Bronse Knut Bere Voss Idrettslag 113,8
4. Erik Sunde SK Njård 117,1
5. Truls Larsen Rjukan IL 117,6
6. Bjarne Strand Oppdal IL 117,7

Dato: 7. mars

Storslalåm[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Arild Holm Strømmen 1.50,9
Sølv Knut Bere Voss Idrettslag 1.51,4
Bronse Hans Bjørge IF Ready 1.51,5
4. Bjarne Strand Oppdal IL 1.52,0
5. Hallstein Finne Voss Idrettslag 1.54,6
6. Trygve Aanjesen Fossum IF 1.54,8

Dato: 6. mars

Utfor[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Hans Bjørge IF Ready 2.54,5
Sølv Arild Holm Strømmen 2.55,3
Bronse Trygve Aanjesen Fossum IF 2.58,2
4. Bjarne Strand Oppdal IL 2.58,4
5. Jan Henden BUL 2.58,9
6. Knut Bere Voss Idrettslag 3.00,8

Dato: 5. mars

Kvinner[endre | endre wikiteksten]

Slalåm[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Berit Strand IF Ready 106,1
Sølv Kirsten Aune Oppdal IL 106,5
Bronse Liv Jagge IF Ready 106,8
4. Vivi Roll Bergen Skilag 118,9
5. Kirsten Dahl Fossum IF 119,2
6. Wenche Rojahn Stabæk IF 119,5

Dato: 7. mars

Storslalåm[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Aud Hvammen Geilo Idrettslag 1.33,8
Sølv Liv Jagge IF Ready 1.38,3
Bronse Berit Strand IF Ready 1.38,6
4. Dikke Eger Stabæk IF 1.40,4
5. Ellen Fossli Asker Skiklubb 1.40,8
6. Vivi Roll Bergen Skilag 1.44,7

Dato: 6. mars

Utfor[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kirsten Aune Oppdal IL 1.46,1
Sølv Aud Hvammen Geilo Idrettslag 1.47,0
Bronse Liv Jagge IF Ready 1.54,5
4. Vivien Hübert IF Ready 1.54,8
5. Kirsti Hamre Freidig 2.07,9
6. Ellen Fossli Asker Skiklubb 2.16,4

Dato: 5. mars

Kombinasjon[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Poeng
Gull Kirsten Aune Oppdal IL
Sølv Liv Jagge IF Ready
Bronse Aud Hvammen Geilo Idrettslag


Kjelder[endre | endre wikiteksten]