NM i friidrett 1962

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Hopp til navigering Hopp til søk

Noregsmeisterskapen i friidrett 1962, hovudmeisterskapen, vart avvikla på Marienlyst stadion i Drammen dagane 17.-19. august 1962. Arrangørar var IF Hellas og Nedre Buskerud Friidrettskrins. Meisterskapen omfatta 19 tevlingar for menn og 11 for kvinner.

Kongepokalane vart tildelt høgdehopparen Tove Dønnum og sleggjekastaren Sverre Strandli.

Menn[endre | endre wikiteksten]

100 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Carl Fredrik Bunæs IK Tjalve 10,8
Sølv Svein Johnsen Veldre IL 11,0
Bronse Thor Brandsnæs IK Tjalve 11,1


200 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Carl Fredrik Bunæs IK Tjalve 21,6
Sølv Helge Svaar IK Tjalve 22,2
Bronse Anders Jenssen Kristiansund 22,4


400 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Dag Wold Lillehammer 48,4
Sølv Torbjørn Briseid IK Tjalve 49,0
Bronse John Skjelvaag TIF Viking 49,1


800 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Thor Solberg TIF Viking 1.52,9
Sølv Jens Christian Berge Grand 1.53,5
Bronse Arne G. Spook Larvik Turn 1.53,7


1500 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Thor Helland BUL 3.49,7
Sølv Arne Hamarsland Gular 3.50,1
Bronse Tormod Hermansen Oslo-Studentene 3.50,2


5 000 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Pål Benum BUL 14.25,4
Sølv Kjell Teien SK Vidar 14.27,4
Bronse Odd Fuglem Selbustrand IL 14.31,4


10 000 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Magnar Lundemo IL Varden 30.01,0
Sølv William Heiberg SK Vidar 30.12,6
Bronse Reidar Hjermstad Hernes IL 30.22,6


110 m hekk[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Jan Gulbrandsen SK Vidar 14,5
Sølv Bjørn Gismervik Haugesund IL 15,0
Bronse Bjørn Holen Lillehammer 15,1


400 m hekk[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Jan Gulbrandsen SK Vidar 52,5
Sølv Per Aunet Stjørdals-Blink 54,0
Bronse Leif Kristensen Lillesand IL 54,4


3 000 m hinder[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Ole Ellefsæter Veldre IL 9.12,2
Sølv Ragnvald Dahl Vadsø Turn 9.13,8
Bronse Geir Brudvik Arna Turn & IL 9.27,0


1000 meter stafett[endre | endre wikiteksten]

Plass Lag Utøvarar Tid
Gull IK Tjalve 1.56,0
Sølv Lillehammer IF 1.57,6
Bronse TIF Viking 1.57,8


Høgdehopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Høgde
Gull Gunnar Husby IK Tjalve 2,01
Sølv Terje Haugland Haugesund IL 1,98
Bronse Odd Sangvik Mandal & Halse 1,98


Stavhopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Høgde
Gull Kjell Hovik Freidig 4,35
Sølv Reidulv Førde IK Tjalve 4,30
Bronse Mikael Schie Rakkestad IF 4,20


Lengdehopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Odd Bergh Freidig 7,13
Sølv Harald Pettersen Moss Idrettslag 7,00
Bronse Øivind Hopland TIF Viking 6,93


Tresteghopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Odd Bergh Freidig 15,63
Sølv Kjell Bjøntegaard Freidig 15,16
Bronse Bjarne Wirum Hamar Idrettslag 14,75


Kulestøyt[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Bjørn Bang Andersen BUL 16,30
Sølv Stein Haugen BUL 16,07
Bronse Olaf Evjenth Freidig 15,24


Diskoskast[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Stein Haugen BUL 53,38
Sølv Ragnar Skautvedt IK Tjalve 49,78
Bronse Bjørn Heggelund IL Stein 48,87


Sleggjekast[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Sverre Strandli Sarpsborg IL 63,16
Sølv Oddvar Krogh Sarpsborg IL 62,71
Bronse Magne Føleide Halden IL 59,95


Spjutkast[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Terje Pedersen SK Vidar 74,09
Sølv Willy Rasmussen IK Tjalve 72,35
Bronse Gunnar Arntzen Hobøl & Tomter 70,34


Kvinner[endre | endre wikiteksten]

100 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Berit Tøien Hakadal IL 12,3
Sølv Ragnhild Solgaard IL Tyrving 12,6
Bronse Kirsten Rasmussen Gryllefjord 12,6


200 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Berit Tøien Hakadal IL 25,8
Sølv Ragnhild Solgaard IL Tyrving 25,8
Bronse Gerd von der Lippe IL Tyrving 25,9


400 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Gerd von der Lippe IL Tyrving 1.00,0
Sølv Unni Weber Halden IL 1.01,8
Bronse Anne Marie Schjølberg Nidelv IL 1.02,7


800 m[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Berit Dønnum Ullensaker/Kisa IL 2.25,4
Sølv Unni Weber Halden IL 2.26,9
Bronse Kari Tharaldsen IL Tyrving 2.27,2


80 m hekk[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Vanja Hauan IL Tyrving 11,9
Sølv Berit Harby Hamar Idrettslag 12,0
Bronse Inger Egtvedt Hansen Teie Idrettsforening 12,3


Høgdehopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Høgde
Gull Tove Dønnum Ullensaker/Kisa IL 1,58
Sølv Marianne Rønsberg Øverbygda
Oddrun Bremset IL Fram 1,45


Lengdehopp[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Berit Tøien Hakadal IL 5,63
Sølv Unni Helland BUL 5,16
Bronse Torhild Seemann Pettersen Larvik Turn 5,11


Kulestøyt[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Emma Stuberg IL Varden 11,09
Sølv Kari Røli IL Yrjar 11,02
Bronse Jorunn Ødegård Veldre IL 11,01


Diskoskast[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Karen Fladset Olymp IL 36,13
Sølv Anne Lise Lunde BUL 35,82
Bronse Gerd Lier Bøverbru IL 35,08


Spjutkast[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Lengde
Gull Unni Thorvaldsen Fossum IF 47,04
Sølv Oddrun Lange Olymp IL 43,64
Bronse Else Marie Fjære Teie Idrettsforening 38,95


Kjelder[endre | endre wikiteksten]