Holmenkollrennet 1986

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Hopp til navigering Hopp til søk

Holmenkollrennet 1986 fann stad dagane 15. og 16. mars 1986 i Oslo.

Rennprogrammet var endra, då 15 km langrenn for menn og 5 km for kvinner var tekne ut. I staden vart det for fyrste gong arrangert stafett-tevlingar over høvesvis 4 x 10 km og 4 x 5 km.

Menn[endre | endre wikiteksten]

50 km[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag/Land Tid
1. Gunde Svan Flag of Sweden.svg Sverige 2.17.47,0
2. Torgny Mogren Flag of Sweden.svg Sverige 2.20.21,0
3. Vegard Ulvang Geilo Idrettslag 2.21.26,9
4. Christer Majbäck Flag of Sweden.svg Sverige 2.22.48,4
5. Larry Poromaa Flag of Sweden.svg Sverige 2.22.51,0
6. Vladimir Smirnov Flag of the Soviet Union.svg Sovjetunionen 2.23.03,2
7. Pål Gunnar Mikkelsplass Bromma IL 2.23.11,2
8. Thomas Eriksson Flag of Sweden.svg Sverige 2.24.14,8
9. Jan Ottosson Flag of Sweden.svg Sverige 2.24.21,2
10. Erik Östlund Flag of Sweden.svg Sverige 2.24.27,3

Dato: 15. mars

4 x 10 km stafett[endre | endre wikiteksten]

Plass Land Utøvarar Tid
1 Flag of Sweden.svg Sverige Erik Östlund
Thomas Eriksson
Torgny Mogren
Gunde Svan
1.47.12
2 Flag of Italy.svg Italia Marco Albarello
Alberto Walder
Maurilio De Zolt
Giorgio Vanzetta
1.47.17
3 Flag of Sweden.svg Sverige II Thomas Wassberg
Christer Majbäck
Lars Håland
Sven Erik Danielsson
1.47.31

Dato: 13. mars


Kombinert[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag/Land Poeng
1. Hallstein Bøgseth Namdalseid IL 430,40
2. Hermann Weinbuch Flag of Germany.svg Vest-Tyskland 411,95
3. Klaus Sulzenbacher Flag of Austria.svg Austerrike 408,65
4. Hubert Schwarz Flag of Germany.svg Vest-Tyskland 405,34
5. Jouko Parviainen Flag of Finland.svg Finland 394,81
6. Geir Andersen Lyn 393,61


Hopprenn[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag/Land Poeng
1. Ernst Vettori Flag of Austria.svg Austerrike 227,5
2. Matti Nykänen Flag of Finland.svg Finland 225,6
3. Andreas Felder Flag of Austria.svg Austerrike 213,6
4. Trond Jøran Pedersen Stålkameratene 212,4
5. Franz Neuländtner Flag of Austria.svg Austerrike 209,6
6. Horst Bulau Flag of Canada (Pantone).svg Canada 201,7
7. Peter Rohwein Flag of Germany.svg Vest-Tyskland 196,7
8. Pavel Ploc Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkoslovakia 196,0
9. Vegard Opaas Grorud IL 192,4

Dato: 16. mars

Kvinner[endre | endre wikiteksten]

10 km[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag/Land Tid
1. Jaana Savolainen Flag of Finland.svg Finland 30.31,6
2. Simone Opitz Flag of East Germany.svg Aust-Tyskland 30.46,8
3. Anne Jahren Bærum Sportsklubb 30.47,0
4. Giudina Dal Sasso Flag of Italy.svg Italia 30.47,7
5. Marjo Matikainen Flag of Finland.svg Finland 30.48,0
6. Marie-Helene Westin Flag of Sweden.svg Sverige 30.52,5
7. Gaby Nestler Flag of East Germany.svg Aust-Tyskland 31.03,2
8. Alžbeta Havrančíková Flag of the Czech Republic.svg Tsjekkoslovakia 31.04,7
9. Marianne Dahlmo Bodø OI 30.06,7
10. Brit Pettersen Søre Ål IL 31.10,1

Dato: 15. mars

4 x 5 km stafett[endre | endre wikiteksten]

Plass Land Utøvarar Tid
1 Flag of Sweden.svg Sverige Lis Frost
Carina Görlin
Karin Lamberg
Annika Dahlman
1.04.18
2 Flag of Norway.svg Noreg Marianne Dahlmo
Nina Skeime
Berit Aunli
Anne Jahren
1.04.37
3 Flag of Norway.svg Noreg III Inger Helene Nybråten
Grete Ingeborg Nykkelmo
Hilde Gjermundshaug
Siw Tangen
1.04.53

Dato: 13. mars


Kjelder[endre | endre wikiteksten]