Ski-NM 2001

Frå Wikipedia – det frie oppslagsverket
Hopp til navigering Hopp til søk

Noregsmeisterskapen på ski 2001 i nordiske greiner omfatta 17 tevlingar, 12 for menn og 6 for kvinner. Meisterskapen vart avvikla over fleire bolkar i tida frå 18. januar til 1. april. Tevlingane fann stad i Steinkjer og Sprova, storbakkerennet i Trondheim.

Langrenn menn[endre | endre wikiteksten]

10 km klassisk[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Odd-Bjørn Hjelmeset Fjellhug/Vereide IL 22.42,0
Sølv Thomas Alsgaard Eidsvold Værks SK 22.50,3
Bronse Jens Arne Svartedal Trøsken IL 22.58,9
4. Krister Sørgård Kjelsås IL 22.59,6
5. Anders Aukland Oseberg Skilag 23.10,3
6. Erling Jevne Øyer-Tretten IF 23.11,8
7. Kristen Skjeldal Bulken IL 23.14,0
8. Håvard Bjerkeli Isfjorden IL 23.19,3
9. Espen Bjervig Oseberg SL 23.21,2
10. Karl Gunnar Skjønsfjell Nordreisa IL 23.30,1


15 km jaktstart[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Odd-Bjørn Hjelmeset Fjellhug/Vereide IL 56.08,9
Sølv Thomas Alsgaard Eidsvold Værks SK +0,1
Bronse Anders Aukland Oseberg Skilag +1,1


30 km fellesstart klassisk[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Tor Arne Hetland Byåsen IL 1.10.17,6
Sølv Thomas Alsgaard Eidsvold Værks SK 1.10.56,4
Bronse Kristen Skjeldal Bulken IL 1.11.33,5
4. Jan Jacob Verdenius Byåsen IL 1.11.59,7
5. Espen Harald Bjerke Lillehammer Skiklub 1.12.01,6
6. Håvard Skorstad Lyn 1.12.02,1
7. Karl Gunnar Skjønsfjell Nordreisa IL 1.12.02,9
8. Remi Andersen Kjelsås IL 1.12.17,0
9. Anders Eide Snåsa IL 1.12.31,6
10. Frode Estil Byåsen IL 1.12.42,0


50 km fristil[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Kristen Skjeldal Bulken IL 2.18.43,7
Sølv Anders Aukland Oseberg Skilag 2.19.46,8
Bronse Odd-Bjørn Hjelmeset Fjellhug/Vereide IL 2.20.57,8
4. Tore Bjonviken Fossum IF 2.21.33,0
5. Tor Arne Hetland Byåsen IL 2.23.42,2
6. Krister Trondsen Byåsen IL 2.23.44,3
7. Jan Jacob Verdenius Byåsen IL 2.25.29,5
8. Remi Andersen Kjelsås IL 2.25.55,7
9. Håvard Skorstad Lyn 2.25.55,8
10. Frode Estil Byåsen IL 2.26.12,3

Stad: Steinkjer
Dato: 1. april

Sprint/utslagstevling[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Odd-Bjørn Hjelmeset Fjellhug/Vereide IL 3.13,3
Sølv Jens Arne Svartedal Fossum IF 3.17,7
Bronse Tore Bjonviken Fossum IF 3.19,8


Kvinner[endre | endre wikiteksten]

5 km fristil[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Bente Skari Nittedal IL 12.23,3
Sølv Anita Moen Trysilgutten 12.37,7
Bronse Marit Bjørgen Rognes IL 12.50,4
4. Hilde Gjermundshaug Pedersen Nybygda IL 13.06,9
5. Ella Gjømle Lyn 13.08,3
6. Vibeke Skofterud Slitu IF 13.12,3


10 km jaktstart[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Anita Moen Trysilgutten 37.52,8
Sølv Bente Skari Nittedal IL +0,4
Bronse Hilde Gjermundshaug Pedersen Nybygda IL +29,7


15 km fellesstart klassisk[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Hilde Gjermundshaug Pedersen Nybygda IL 38.46,5
Sølv Anita Olsen Gran Idrettslag 39.02,4
Bronse Elin Nilsen Bossmo & Ytteren 39.29,6
4. Anja Veum Lillehammer Skiklub 39.48,0
5. Jannike Øyen Byåsen IL 40.07,7
6. Marit Bjørgen Rognes IL 40.16,6


30 km fristil[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Bente Skari Nittedal IL 1.27.54,9
Sølv Elin Nilsen Bossmo & Ytteren 1.31.52,3
Bronse Vibeke Skofterud Slitu IF 1.32.19,4
4. Marit Bjørgen Rognes IL 1.32.46,1
5. Hilde Gjermundshaug Pedersen Nybygda IL 1.34.15,3
6. Kine Beate Bjørnås IL Varden 1.34.46,1


Sprint/utslagstevling[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Bente Skari Nittedal IL 3.43,1
Sølv Marit Roaldset Molde & Omegn 3.50,2
Bronse Anita Olsen Gran IL 3.52,2


Kombinert[endre | endre wikiteksten]

Normal[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Tid
Gull Bjarte Engen Vik Bardufoss OIF 0
Sølv Kristian Hammer Bardu IL +1.01
Bronse Kenneth Braaten Bossmo & Ytteren +1.15
4. Lars Andreas Østvik Bossmo & Ytteren +1.31
5. Sverre Rotevatn Øystre Slidre IL +3.32
6. Jan Rune Grave Vrådal IL +4.43


Hopprenn[endre | endre wikiteksten]

Normalbakke[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Poeng
Gull Morten Solem Trondhjems SK 260,5
Sølv Tom Sandvold Østre Toten Skilag 257,0
Bronse Henning Stensrud Hurdal IL 255,0
4. Bjørn Einar Romøren Hosle IL 249,0
5. Lars Bystøl IL Eldar 247,5
6. Anders Bardal Steinkjer SK 242,5
7. Tommy Ingebrigtsen Byåsen IL 240,5
8. Roar Ljøkelsøy Orkdal IL 239,5
9. Morten Ågheim Åga Idrettslag 233,5
10. Håvard Lie Byåsen IL 228,5


Storbakke[endre | endre wikiteksten]

Plass Utøvar Lag Poeng
Gull Bjørn Einar Romøren Hosle IL 256,4
Sølv Morten Solem Trondhjems SK 247,3
Bronse Kristian Brenden Tormod SK 242,9
4. Anders Bardal Steinkjer SK 242,5
5. Tommy Ingebrigtsen Byåsen IL 239,6
6. Morten Ågheim Åga Idrettslag 237,2
7. Roar Ljøkelsøy Orkdal IL 235,6
8. Håvard Lie Byåsen IL 231,5
9. Henning Stensrud Hurdal IL 231,1

Stad: Granåsen i Trondheim

Kjelder[endre | endre wikiteksten]